Afta w jamie ustnej

Afta w jamie ustnej jest niekiedy przewlekle nawracającą się infekcją, którą często lekceważymy. Dlatego najlepiej od razu zacząć oczyszczającą kurację domowymi sposobami. Nie potrzebujemy do tego nic innego jak produkty, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Mamy tutaj do wyboru przeróżne płukanki ziołowe jak najbardziej lecznicze, bez potrzeby wychodzenia z domu do lekarza.

Szałwia – Idź do apteki!

Jednym z lepszych sposobów jest szałwia, którą zakupimy w każdej aptece. Szałwia jest naturalnym ekstraktem roślinnym, który zamiast płukania jamy ustnej, możemy miejscowo przykładać do okolic chorych skóry. Najważniejszym tutaj czynnikiem jest odpowiednio długie zaparzenie leku zalewając go wrzątkiem wody. Wszelkie stany zapalne jamy ustnej są odpowiednio złagodzone szałwią, którą należy systematycznie stosować najlepiej 1-2 razy dziennie. Pamiętajmy też, że tylko skuteczne efekty leczenia przyjdą dzięki długiemu stosowaniu szałwii. Możemy także stosować taki preparat przy innych dolegliwościach.

Kolejnym sposobem na wyeliminowanie wszelkich bakterii będzie płukanie naszej jamy ustnej rozpuszczoną w wodzie mieszaniną soli, działającej wysuszająco na miejsca zapalne skóry szczególnie wrażliwej w takich momentach. Dla zdrowia dobrze jest nie przesadzić z ilością domowej soli, stosując nie więcej jak niecałą łyżeczkę. Tutaj także powinniśmy pamiętać o systematycznym stosowaniu płukanek, najlepiej po posiłkach i po piciu napojów ciepłych czy zimnych.

Płukanka soli z wodą przyniesie efekty jeśli również zastosujemy ją na koniec dnia bądź przed snem. Im dłużej prowadzimy kurację leczniczą jamy ustnej, tym stopniowo zmniejszamy ilość przygotowywanych na dobę okładów aż ze znacznym ich zastopowaniem. Wraz z ustępującą dolegliwością zauważymy zmniejszone stany zapalne i zanikające białe plamki skóry. Taki rodzaj leczenia z pewnością przyniesie nie gorsze efekty.

Dla wybrednych

Natomiast jeżeli jesteśmy bardziej wybredni i szukamy bardziej neutralnych w smaku roztworów, to w takiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po specyfiki (z apteki) niwelujące wszelkie bóle i dolegliwości. Mogą to być żele, najlepiej chłodzące o przyjemnym zapachu. Wszelkie maści przeznaczone do leczenia afty w jamie ustnej świetnie nadadzą się w trakcie podróży. Dlatego osoby prowadzące szybki tryb życia preferują zazwyczaj gotowe preparaty, przeznaczone do smarowania miejscowych zmian skóry.

Nazwy takich medykamentów uzyskać można bez problemu w aptece, gdzie sprzedawca doradzi klientowi w dobraniu odpowiedniej składnikowo maści.Częstotliwość stosowania nie wiele różni się od płukanek, zazwyczaj także od 3 do 4 razy na dobę. Jednocześnie odpowiednia higiena, mycie jamy ustnej i szybkie rozpoczęcie kuracji przyniesie nam upragnione efekty. Afta w jamie ustnej, tym to sposobem nigdy więcej nie okaże się straszna dla nikogo. Wybór środków farmaceutycznych jest urozmaicony, także zalecona pielęgnacja uzębienia i tego co jemy stanie się niezwykle pomocna w zwalczaniu wszelkich chorób.