Jak zerwać z chłopakiem

Definitywny koniec, czyli jak zerwać z chłopakiem żeby go nie znać…W związku aż tak Wam się posypało, że nie widzisz już żadnego ratunku? Co gorsza, facet zrobił Ci takie świństwo, że chciałabyś, by ktoś wystrzelił go w kosmos? Nie możesz już funkcjonować w takiej toksycznej relacji? Chcesz zerwać tak dosadnie, by już go nie znać i nie mieć z nim nawet najmniejszego kontaktu? Zobaczymy, co da się zrobić i jak temu zaradzić.

Podjęcie drastycznych kroków.

Obstawiam, że jesteś już w pełni świadoma swojej decyzji i konsekwencji, i chcesz to jak najszybciej zrobić. Najlepiej się do tego przygotować. Pomyśl, co chcesz mu zakomunikować. Faceci myślą bardzo prosto, więc nie musisz „owijać w bawełnę”. Kawa na ławę. Skoro chcesz z nim zerwać tak, by go nie znać to jestem przekonana, że zrobił Ci wielką krzywdę. Powiedz mu to. Może nie był świadomy tego, co czynił i tego, że Cię tak mocno zranił. Podaj konkretny argument i to w sposób dosadny. Zapamiętaj sobie jedno, kluczowe zdanie i powiedz je. Tak, powiedz. Mam nadzieję, że nie przeszło Ci przez myśl zrywanie przez sms lub facebooka. Znajdź w sobie siłę i odwagę- zerwij przy spotkaniu „twarzą w twarz”.

Odrywanie plastra – tempo zerwania.

Zerwij z nim szybko i dosadnie. Powiedz mu, co było nie tak i po prostu odejdź. Nie rozczulaj się, nie twórz długiego wywodu i nie tłumacz się. Po co? Monolog ma być krótki. On też spodziewał się takiego zakończenia i na pewno przeczuwał, ze coś jest nie tak, i że Ty szykujesz się do zerwania. A co zrobić, żeby go nie znać? Po prostu się do niego nie odzywaj. I serio, myślę, że nie jest Ci potrzebna kłótnia i walka. Odejdź z klasą. Pokaż mu, że rozstanie nie jest dla Ciebie krzywdzące- wręcz przeciwnie. Zaboli go twoja obojętność. Nie mścij się, szkoda na to czasu. Poza tym, wyjdziesz na totalną kretynkę, jeśli będziesz się z nim kłócić albo gdy będziesz go obgadywać przed znajomymi.

Żeby go już nie znać…

Jest jedna, najprostsza rada. I wcale nie odkryłam tym Ameryki… Żeby kogoś już nie znać to po prostu kończy się związek i zrywa się kontakt. Zero sms, rozmów, czatowania. Wypada mówić „cześć” ze względu na pokazanie klasy i swego rodzaju „bycie ponad”. Jeśli nie chcesz tego robić, nie musisz. Nie będę Cię do tego zmuszać. Jeżeli zasłużył na traktowanie go jak powietrze, to tak rób. Masz do tego święte prawo w imię przysłowia „Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie”. Tylko to nie odnosi się do zemsty. To jest Ci niepotrzebne. Karma sama wraca i nie musisz na własną rękę wymierzać sprawiedliwości. Po prostu odejdź z godnością. Jeśli będzie się chciał kontaktować, to „załatw go” ciszą. Cisza wyraża więcej niż tysiąc słów i boli bardziej, niż najostrzejsze (w twoim przekonaniu) słowa.

Co dalej?

Zastanawiasz się, co powiesz mamie, babci, znajomym i pani w sklepie? Kochana, nie musisz się nikomu tłumaczyć. Wystarczy powiedzieć „Rozstaliśmy się. Taka była moja decyzja.” i koniec. Nic więcej nie trzeba. Nie musisz podawać powodów, tego co motywowało twoje działanie. Zerwałaś, bo Cię zranił i obstawiam, że połowa miasta/wsi już i tak o tym mówiła. Chcesz zerwać, by już go nie znać? Po prostu go OLEJ. Kontakt sprowadź do poziomu zerowego. I pamiętaj – nie komentuj tego publicznie. To była wasza sprawa i wasz związek. Nikomu nic do tego. Jeżeli zerwiesz to temat będzie zamknięty i tego się trzymaj. Niepotrzebne Ci są szopki. Odreaguj i skup się na sobie. Przecież Ty jesteś dla siebie najważniejsza i twój komfort się liczy. Bądź dzielna nie tylko przy zrywaniu, ale też i po. Mam nadzieję że podałam Tobie kilka wartościowych wskazówek na temat ” Jak zerwać z chłopakiem „Powodzenia.