Podróż autostopem

Czy aby na pewno nie zapomnieliśmy o sobie i relaksie? Jeśli tak to świetnie, ale jeżeli czujemy przemęczenie codziennością to warto naprawdę wymyśleć coś szalonego i odmienić los w sekundę. Można to zrobić poprzez podróż autostopem, wybierając się gdzieś daleko gdzie droga poniesie. Wydawać by się mogło, że tylko ludzie lekkomyślni, nieodpowiedzialni tak podróżują nie zważając na poczucie bezpieczeństwa.

Poczuj się wolny.

Nic bardziej mylnego, co niektóre osoby wyprowadzimy z błędnych przekonań. Podróż autostopem daje niezwykłą wolność człowiekowi, który potrafi przygotować się odpowiednio do wyprawy nawet za granicę. Ważne jest jednak zachowanie ostrożności przy wyborze kierowcy, z którym będziemy jechać tysiące kilometrów w jedną stronę. Niektórzy podróżują tak – dla zaoszczędzenia pieniędzy, a co trzeci człowiek szuka przygód i wybiera taką ścieżkę. Malownicze widoki z samochodu ciężarowego to nie wszystko co daje nam podróż autostopem.

Wielu ludzi zaczynało od krótszych odcinków trasy, a kiedy osobom spodobały się miłe rozmowy z kierowcami, stali się stałymi podróżnikami takiego rodzaju wędrówek na czterech kółkach. Jednak warto zwrócić uwagę na drogę jaką będzie jechał kierowca, czy aby na pewno dotrzemy do celu, czy w gruncie rzeczy będziemy zmuszeni przesiąść się do innego samochodu w połowie drogi. Wszystko zależy od kierowcy i jak dogadamy się z nim włącznie. Najlepiej jedzie się kiedy mamy jeszcze ze sobą osobę towarzyszącą, nieprawda? Chłopak z dziewczyną planujący wybrać się w trasę, łatwiej zapewni sobie i ukochanej udaną podróż, ponieważ kierowcy ciężarówek chętniej przyjmują jako pasażerów pary zakochanych, niż dwóch mężczyzn na okrągło słuchających muzyki metalu.

Zadbaj o odpowiedni wygląd.

Dobrze jest wyglądać schludnie i sympatycznie zanim wyjdziemy na trasę i zaczniemy machać „tekturowym komunikatem”. Aby początek przygody udał się, wiedzieć także należy gdzie ustawić się przy ruchliwej drodze. Owszem każde miejsce może być dobre, jednak najlepiej to szukać miejsca bardziej wolnego, gdzie jest albo zatoczka przy drodze albo postój dla ciężarówek. Najlepiej jest wcześniej podjechać w dane zaplanowane miejsce, a wtedy wszystko się uda i szybko wybierzemy się na wyprawę autostopem wybranym intuicyjnie. Co tu więcej mówić, należy czujnie spać w takim samochodzie jeżeli wybierzemy się sami, ponieważ nie do końca wiemy z kim mamy do czynienia.

Osoby preferujące taki transport zapewne mają już większe doświadczenie na krótszych odcinkach. Dobrze jest zaznajomić się z tematem zanim wybierzemy się pierwszy raz. Nieraz organizowane są podróże, gdzie kierowca wystawia tablicę, że chętnie zabierze towarzysza lub towarzyszkę w drogę do Niemiec czy na południe. Jeśli tylko dopisze nam szczęście możemy wiele dowiedzieć się od osoby, która lepiej się zna na wyjeździe za free. Przygoda jest nie z tej ziemi jeżeli dobrze ją zaplanujemy, iż tutaj nie da się jechać od tak. Wyznacznikiem w dobrej zabawie będzie zabieranie ze sobą najprzydatniejszych rzeczy.

Kiedyś warto było mieć mapę, dobrą książkę albo walkmana do posłuchania muzyki w przerwie odcinka trasy. Dzisiaj żyjąc w czasach kiedy nawigacja w samochodzie i smartfonie, prowadzi nas przez całą drogę pod samą klatkę lub budynek, możemy śmiało powiedzieć, że nie zgubimy się. Jednak i nawigacja może pomylić się i źle pokierować. Na szczęście kierowcy ciężarówek mają doświadczenie w podróżowaniu. Przed wspomnianą podróżą warto zabrać swoją nawigację, dobrą muzykę oraz wartościowe jedzenie, które zapewni bardzo świetne samopoczucie przez cały przebieg owej wyprawy.