SPA najlepsze na wakacje

spa

SPA , nowy sposób na spędzenie urlopu

Może to jeszcze nie moda, ale z pewnością pewien trend, widoczny już w planowaniu wolnego czasu. Od jakiegoś bowiem czasu wiele rodzin wybierając się na wakacje szukają takich hoteli do pobytu, które posiadają dobrze wyposażone salony SPA. I nie ma się co tu dużo dziwić. To świetny pomysł na wakacje z dziećmi, gdy do całego planu pobytu i mnóstwa aktywności można dopisać jeszcze jeden i to zarówno dla rodziców jak i dzieci.

Wakacje w SPA w górach

Trudno wyobrazić sobie bardziej komfortowy pobyt w górach i to zarówno zimą jak i latem niż w hotelu ze SPA. Zwłaszcza wtedy, gdy rodzina potrafi dzielić się swoimi obowiązkami i dogadywać na każdy temat. Wprowadzając demokratyczne zasady w rodzinie, bardzo łatwo zorganizować czas tak, że panią domu wysyłamy na cały dzień do SPA, a ojciec w tym czasie zjeżdża z dziećmi na nartach czy wędruje po górach.

W tym czasie pani domu korzysta z dobrodziejstw masaży, zabiegów na ciało, zabiegów na twarz, słowem relaksuje się w SPA i Wellness. Tak zaplanowany dzień to bomba energii dla kobiety, która pod długim i męczącym roku znajdzie wytchnienie w saunie, na basenie czy u fryzjera. Kompleksowość zabiegów w SPA daje poczucie wręcz odbudowy całego ciała, skóry, paznokci i włosów. Pozwala na relaks, regenerację i wypoczynek. Specjalistyczne zabiegi oczyszczające, regenerujące czy odbudowujące mają za zadanie odwrócić procesy starzenia się, odmłodzić sylwetkę i twarz, przywrócić koloryt zmęczonej cerze.

Rodzice w SPA

Ta sama sytuacja dotyczy pana domu. W rodzinie o pełnym zrozumieniu praw każdej ze stron, również pan domu może poddać się zabiegom w SPA. A gdy będzie miał z tym problem mentalny, ponieważ bardzo często tak właśnie się dzieje, może przecież skorzystać z wybranych propozycji, jakie oferuje SPA. W każdym hotelu jest sauna i to co najmniej dwojakiego rodzaju, jest basen, bicze wodne, warto skorzystać choćby z takiej formy relaksu.

A trudno wyobrazić sobie większą przyjemność niż, gdy po spędzeniu całego dnia na nartach czy wycieczkach górskich po powrocie do hotelu całą rodziną można udać się do salonu SPA. Przecież ze SPA można korzystać również całą rodziną. Dzieci także mogą skorzystać z sauny, a doświadczenie wynikające z połączenia gorącej sauny i zimnej wody w basenie z pewnością zostanie przez nie długo zapamiętane.

W większości basenów w SPA hotelowym funkcjonują różnego rodzaju „przeszkadzacze” w wodzie. Dzieci z pewnością polubią je i z ogromną przyjemnością, nawet codziennie będą korzystały z hotelowego basenu. W tym czasie rodzice na zmianę mogą przebywać z dziećmi w wodzie i korzystać z zabiegów relaksacyjnych.

SPA nad morzem

Podobnie można doskonale wykorzystać hotelowe SPA spędzając wakacje na polskim morzem. Po całym dniu spędzonym na opalaniu się i pływaniu w słonej morskiej wodzie, wieczór spędzony w SPA spodoba się zarówno rodzicom jak i dzieciom. Tu również warto zaoferować pani domu chociaż jedne dzień pobytu w SPA. Wypoczęci rodzice będą zawsze mieli więcej cierpliwości do swoich dzieci.