Stare zabawki

Wydawać by się mogło, że to co było lata temu już nigdy nie będzie takie samo jak dzisiaj. Jednak zabawki są o tyle ciekawe, że zawsze wracamy do nich sentymentalnie, ponieważ zachwycają nas swoją niezwykłością oraz prostotą. Takie przedmioty sprzed lat najlepiej przypominają chwile spędzone na trzepaku czy czas zabaw z dzieciakami na podwórku. Wszystko kojarzy się z kolorami tęczy, ciepłych letnich poranków i radości temu towarzyszącej na okrągło. Stare zabawki jak i nowe są słabością każdego dziecka, ale kiedy już będzie ono dorosłe na pewno wspomni niejedną rzecz, jaką zabawiało się w wolnych chwilach.

Dawne czasy.

Czy pamiętacie dawniejsze w swojej formie zabawki, jak to mogło cieszyć oko pomimo, że nie było na baterię albo też nie miało elementów zmieniających koloru? Jednak z perspektywy czasu takie rzeczy jakie wtedy były na rynku stały się ewolucją i zaczęły zmieniać z biegiem następnych lat. Z resztą widzimy jak dzisiejsze zabawki wyglądają. W dawnych latach PRL-u wydawać się może, że nie było niczego na półkach sklepowych, jednak zabawki zawsze jakoś sprowadzano do naszego kraju aby cieszyły młode pokolenie. Wszelkiego rodzaju lalki dla dziewczynek, roboty czy samochodziki dla chłopców były czymś niezwykle cennym w pokoju każdego malucha.Stąd też my dorośli uwielbiamy wracać do wspomnień, z którymi związane są stare zabawki.

Siłą rzeczy temat na okrągło wraca do dorosłych rodziców mających od niedawna własne dziecko. Pomimo, iż dzisiejsza rozrywka jest wielokrotnie bardziej urozmaicona i o wiele silniej rozreklamowana, to większość z nas nie zamieniłoby obecnych czasów na tamte nasze. Czystym dowodem na to jest przechowywanie latami swoich zabawek z dzieciństwa na strychu, czy w piwnicy. Niekiedy zdarza się także zapomnieć wyrzucić taką rzecz niezwykle dziecinną, którą znajdziemy przypadkowo robiąc porządki w szafach i rzadziej odwiedzanych miejscach rodzinnego domu. Diametralny wpływ na nasz sentyment mają ludzie uwielbiający stare rzeczy. Myślą, że kiedyś i tak dana zabawka znajdzie się w rękach wnuka czy drugiego już dziecka jakie rodzice miewają w planie. Gorzej jeśli zabawki leżą w koncie, w tekturowych pudłach kurzą się i niszczeją, a przecież warto pomyśleć o takich miejscach jak domy dziecka. W takich miejscach jak rodziny zastępcze także warto jest oddać nieużytkowane zabawki pomimo ich lat.

Wykonaj miły gest.

Co więcej jeśli my wykonamy taki miły gest, pomyślmy od razu, że przedmioty te ucieszą sporą grupę dzieci. Nasz sentyment do przemijania dzieciństwa jest jednak znacznie silniejszy, poprzez który nie dostrzegamy innych. Warto więc podarować kolorowe maskotki i lalki dzieciom biednym z domów dziecka, a jeżeli nam zechce się powspominać dawne zabawy, możemy pooglądać fotografie. Jest kilka innych sytuacji kiedy już nieużytkowane przedmioty można zachować. Taką sytuacją jest posiadanie wnuka, który od pierwszej chwili przygarnie koparkę i od pierwszej chwili potraktuje zabawkę jako
nową. Mamy w takim razie problem z głowy, ponieważ nie musimy pozbywać się na siłę czegoś ładnego, tym bardziej jeśli dana rzecz jest zadbana i niewiele zużyta. Od razu warto dodać, iż nie popaść tu w uzależnienie się od zbieractwa rzeczy sentymentalnych. Z drugiej choć strony faktem jest, iż najtrudniej jest nam wyrzucić rzeczy, które dawniej dostaliśmy jako prezent.

Stare, zachowane sprzed lat książki, czy domki lalek zawsze pozostaną w naszych głowach. Albumy z fotografiami będziemy oglądać kiedy tylko tego dusza zapragnie. Tak więc pozwólmy aby los naszych ulubionych pamiątek się odmienił.