Techniki samorozwoju

Techniki samorozwoju.

Bardzo często we współczesnym Świecie zastanawiamy się po co żyjemy i kim jesteśmy. Dodatkowo okoliczności i codzienne przeżycia rzutują na naszą postawę społeczną. W zasadzie to własne doświadczenia powinny pomóc nam w odnalezieniu siebie, a znacznie skuteczniej dosięgniemy wiele odpowiedzi poprzez właściwie dobrane techniki samorozwoju. Tak właśnie prawidłowo działa na nasz mózg i umysł świadomość, którą rozwijamy, pobudzamy siebie jako jednostkę do działania nie oglądając się za siebie.

Po co żyjemy?

Jedną z pierwszych taktyk działania jest odpowiedzenie sobie na pytanie po co żyjemy oraz kim jesteśmy, co jest naszym celem w życiu. Pierwsze z nich zmuszają nas a nawet pozytywnie motywują do samorozwoju, realizacji upragnionych projektów, czy też spełnienia wizji jeszcze niedawno tylko znanego nam we własnych snach. W takim razie jeżeli już odpowiemy sobie na pytanie kim jesteśmy, powinniśmy także zastanowić się co daje nam poczucie bezpieczeństwa w życiu, co zapewnia nam rozwój kariery zawodowej, rozwój na płaszczyźnie – rodzina i sprawy sercowe. Nie bez przyczyny powinniśmy zadbać o jedną góra dwie strategie jak skutecznie dojść do celu.

Warto więc dużo pisać i wracać systematycznie do tych notatek. Wypadałoby więc rozpisać sobie listę pozytywnych skutków, które silnie motywują nas do działania. Ale podczas realizacji listy warto także pamiętać o złych stronach, które mogą blokować nasze następne „kroki”. Wspomniane techniki samorozwoju zdecydowanie skrócą czas osiąganych sukcesów w naszym życiu. Nie możemy z pewnością słuchać doradców jakimi są najbliższe osoby w naszym życiu takie jak członkowie rodziny, przyjaciele znajomi. Nie powinniśmy powtarzać ich błędów życiowych wynikających jednym słowem z niesłuchania samego siebie.

Współczesne techniki samorozwoju

Współczesne techniki samorozwoju pozwalają skupiać się tylko i wyłącznie na swojej osobie, wiedzieć co nam pomaga spełnić się w życiu a co nas blokuje. Nieraz nawet nie wiemy co wpływa negatywnie na nasz wewnętrzny świat, dlatego wiara w swoje „ja” jest tutaj fundamentem do osiągnięcia głębszej wiedzy na temat sensu pogłębiania wiedzy. Informacje zaczerpnięte z książek na pewno pomagają w zrozumieniu tematu, lecz tak samo pójście na szkolenie jednodniowe, dwudniowe, czy trzydniowe da nam taką samą pigułkę wiedzy, a nawet większą. Zdecydowanie polecić można spotkanie się z trenerami opisywanej dziedziny, a spotkanie z nimi twarzą w twarz daje więcej możliwości np. możliwość zadawania na gorąco pytań jakie nasuwają nam się na myśl. Musimy także pamiętać które zaszczepione w nas wartości należy pielęgnować, a których trzeba pozbyć się.

Mocną stroną naszej osoby jest zaszczepienie w sobie zgody na taką a nie inną postawę. Warto też wspomnieć, że pobudzanie własnej wyobraźni na rzecz przyszłości jest drogą do owoców pozytywnej metamorfozy. Powinniśmy także wiedzieć i znać skutki dlaczego posiadamy lęki przed wprowadzeniem zmian, dlaczego nie potrafimy wyjść ze strefy jaką uważamy za wygodną. Nie potrafimy często uwierzyć, że moglibyśmy więcej zdobyć w życiu, a takie nawyki przecież nie sprzyjają postępem w naszej karierze i życiu rodzinnym. Tak więc abyśmy zauważyli, dostrzegli rezultat zachodzących pozytywnych zmian w naszym życiu, powinniśmy skrupulatnie i po kolei sięgać po wyznaczone techniki samorozwoju.

Tak zatem stosujmy zmiany własnych nawyków, a zobaczymy jak szybko zachodzą metamorfozy w naszym najpierw najbliższym, po czym w dalszym otoczeniu. Słuchajmy wszystkich ludzi, którzy przeszli już tą drogę jaką zaczynamy podążać.