Wiara w siebie

Zapewne również ty doświadczyłeś kiedyś w swoim życiu rozczarowania, niezależnie od okoliczności. Zastanawiałeś się potem czy faktycznie powinno się zadziać tak jak się stało. Grunt to nie poddawać się kiedy jest smutno, ponieważ wiara w siebie zapewnia nam o wiele więcej korzystnych rzeczy.

Dzieciństwo

W dzieciństwie zwykle wpajano nam jak mamy się zachowywać, co możemy a czego już zdecydowanie nie. Jesteśmy przesiąknięci takim myśleniem i opiniami na nasz temat, jednak to nie znaczy abyśmy ograniczali własne umiejętności, ale wręcz przeciwnie należy mieć własne zdanie na temat swojej osoby. Dlatego systematycznie i każdego dnia powinna towarzyszyć nam wiara w siebie, we własne atuty oraz talenty. Tylko taką postawą przyciągniemy sukces do swoich „progów”. Możemy się zastanowić jak to zrobić aby rzeczywiście pokazać Światu, że czujemy swoją wartość? Na pewno z niczego się to nie weźmie. Musimy pielęgnować świadomość tego kim jesteśmy, a kim w przyszłości chcielibyśmy być.

Niekiedy także wiara w siebie zapewnia rozwój i podążanie własną drogą życiową a nie kierowanie się szlakami przetartymi od lat przez naszych dziadków, babcie aż po rodziców, którzy wychowując mówili jak żyć powinniśmy. Skutek takiego sposobu wychowania zarzucił w naszej świadomości ślepą drogę, iż jako dorośli ludzie nagle budzimy się nie wiedząc kim tak naprawdę jesteśmy, a zapominamy kim chcielibyśmy być, o czym marzymy.

Dochodzą do tego owszem przeróżne sprawy zawodowe oraz sercowe, w których nie możemy się odnaleźć. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak zdecydowania, poczucia własnych wartości. Pomyślmy, dlaczego bliscy najczęściej blokują nasze przekonania? Kiedy mamy świetny pomysł na siebie, z dnia na dzień zamierzamy rzucić się na głęboką wodę, rodzina dość rzadko popiera nasze wizje. Czy aby na
pewno chcą dla nas dobrze odradzając bycia odważnym w życiu? Wiara w siebie uczy nas pokory w stosunku do samych siebie. Nie można w nieskończoność opierać się tylko i wyłącznie na doradztwie męża czy żony. Wszystko zależy od nas, a liczenie się ze zdaniem partnera życiowego to drugie. Bliscy szybko przyzwyczajają się do tego co już osiągnęli w życiu mogą zwolnić tempo, lecz ty jeżeli jesteś dopiero na początku swojej drogi, to wcale nie musisz postępować tak samo jak inni.

Swoje zasady

Zacznij wyznaczać własne zasady i strategie bycia a zobaczysz, że bliskie otoczenie szybko zmieni zdanie i zaakceptuje twoje działania. Głównym czynnikiem jest pewność oraz przekonanie, że chcemy coś zmienić w swoim zachowaniu, nauce, albo pracy. Niekiedy potrzeba nam wielu doświadczeń i lat abyśmy spokojnie mogli stwierdzić od tak – jestem wartościowy, jestem dumny z siebie. Czyż nie lepiej wstawać z łóżka rano i spojrzeć na siebie ze szczerym uśmiechem patrząc w lustro? Nie można w nieskończoność zapominać o swojej indywidualności, potrzebach płynących z wnętrza każdego człowieka. Niekiedy zdarza się, że to u Twojego przyjaciela dominuje niedowartościowanie, częste smutki i zawahania. Jeśli tylko potrafisz pokażesz na czym polega wiara w siebie. Przede wszystkim wyzbywamy się wszelkich granic, nie dostrzegamy barier, które do tej pory towarzyszyły. Zaczynają spełniać się pierwsze marzenia i cele, a to co potrafimy czynić, co nie zmienia naszego charakteru, o ile zachowamy w sobie konsekwencję i samodyscyplinę. Musimy przetrwać nawet gorsze nastroje, oraz przejść niejedną porażkę, która zawsze wzmocni osobę wierzącą we własne możliwości. Pozytywne myślenie oraz ćwiczenie, praktykowanie wdzięczności, będzie tutaj niezwykle pomocne.